Terra Eneo

Sprzedaż sepiolitu przemysłowego

Sepiolit, czyli uwodniony krzemian magnezu (Mg4Si6O15(OH)2 • 6H2O), jest to minerał z gromady krzemianów. Jest to specjalna glinka o znakomitych właściwościach sorpcyjnych i koloidalnych, a co za tym idzie, również nieskończonej liczbie zastosowań. W przemyśle, Sepiolit jako materiał o wysokiej zdolności do chłonięcia cieczy, pochłania wycieki i rozlewiska, utrzymując obszary pracy i ciągi logistyczne suche i bezpieczne, a dzięki temu, że jest obojętny chemicznie, nie dochodzi do reakcji z wchłoniętymi cieczami.Często jest wykorzystywany do pochłaniania paliw i olejów.

Znajduje także zastosowanie w budownictwie, poprawiając tiksotropię dla łatwiejszego stosowania, zapobiega wiotczeniu i zapewnia lepszą jakość wykończenia zapraw, tynków i betonu. Jest również stosowany jako środek pomocniczy w produkcji wyrobów z cementu wzmocnionego włóknami.

Jako nośnik dla chemikaliów, Sepiolit absorbuje aktywne substancje chemiczne, jak np. pestycydy. Pozostaje przy tym sypki, co umożliwia jego łatwe użytkowanie i skuteczne stosowanie na polach. W rolnictwie i ogrodnictwie znajduje także zastosowanie przy produkcji nawozów. Poprawia stabilność i zawiesinę składników w nawozach płynnych stosownych w formie oprysku (rozpylania) lub w trakcie nawadniania. Sepiolit absorbuje nadmiar wilgoci, zapobiegając kondensacji, korozji, proliferacji drobnoustrojów i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie w hodowli zwierząt domowych oraz w gospodarstwach rolnych. Jest zarejestrowany w UE jako technologiczny dodatek do paszy dla zwierząt (E-562). Sepiolity stosuje się jako środki wiążące i przeciwzbrylające dla sypkich dodatków, jak również suplementów i substancji pomocniczych.

Jako dodatek reologiczny, dla produktów na bazie wody, Sepiolit zapewnia stabilność i tiksotropię w różnych zastosowaniach, jak farby, masy uszczelniające, kleje i uszczelniacze. Podobne zastosowanie ma w przypadku produktów organicznych. Umożliwia kontrolowanie reologicznego zachowania różnych produktów na bazie rozpuszczalników, takich jak farby, smary i tusze. Zwiększa stabilność w szerokim zakresie temperatur, ułatwiając przy tym ich stosowanie.

Copyright © 2017 Terra Eneo Spółka Jawna
mycotoksyny